Nuorten näyttökilpailut kisattiin Helsingissä

Kuvassa H20-sarjassa toiseksi sijoittunut MS Parman Akseli Ruohola (2./H20) kuvaaja Jarmo Jokila.

Helsingin Laaksossa kisattiin lauantaina nuorten näyttökilpailut.

Kisan oleellisimmat tiedot jälkikäteen löytyvät tulossivuilta.

Nuoristen valintoja tehdään näyttökilpailujen perusteella kerättyjen pisteiden pohjalta. Sprintin osalta käytössä ovat korotetut pisteet

H20-sarjassa kisattiin sekä alle 18-vuotiaiden näyttöjä EYOC-kisoihin ja 20-vuotiaiden tai nuorempien JWOC-kisoihin.

H20 >>Kaikki tulokset

1 Otto Kaario Suunta Jyväskylä FIN 12:36
2 Akseli Ruohola MS Parma FIN 12:47 +11
Tuomas Heikkilä Helsingin Suunnistajat FIN 12:47 +11
4 Mikko Eerola Tampereen Pyrintö FIN 12:57 +21
5 Leo Matinheikki Tampereen Pyrintö FIN 13:04 +28
6 Teemu Oksanen Ikaalisten Nouseva-Voima FIN 13:05 +29
7 Alvar Palmen Espoon Suunta FIN 13:10 +34
8 Niklas Heikkilä Turun Metsänkävijät FIN 13:26 +50
9 Fryderyk Pryjma Koovee POL 13:33 +57
Lassi Vaismaa Jämsän Retki-Veikot FIN 13:33 +57

D20 >>Kaikki tulokset

1 Veera Klemettinen Suunta Jyväskylä FIN 12:45
2 Amy Nymalm Pargas IF FIN 13:21 +36
3 Anu Tuomisto Vaasan Suunnistajat FIN 13:26 +41
Jasmiina Rantala Rasti-Lukko FIN 13:26 +41
5 Venla Taulavuori Alatornion Pirkat FIN 13:30 +45
6 Ida Haapala Espoon Suunta FIN 13:32 +47
7 Annika Matilainen Helsingin Suunnistajat FIN 13:34 +49
8 Anni Haanpää Tampereen Pyrintö FIN 13:39 +54
9 Siiri Silvennoinen Kalevan Rasti FIN 13:42 +57
10 Mikaela Karjalainen Jämsän Retki-Veikot FIN 13:49 +1:04

H16 >> Kaikki tulokset

1 Touko Seppä Turun Suunnistajat FIN 11:40
2 Aarni Ronkainen Jämsän Retki-Veikot FIN 11:51 +11
3 Kristian Salo OK Trian FIN 12:21 +41
4 Matias Lautamäki Hämeenlinnan Suunnistajat FIN 12:26 +46
5 Jasper Alajoutsi Koovee FIN 12:37 +57
6 Topias Kemppi Espoon Suunta FIN 12:46 +1:06
Riku Gröhn Hollolan Urheilijat -46 FIN 12:46 +1:06
8 Akseli Konttila Tampereen Pyrintö FIN 12:53 +1:13
9 Niilo Syrjälä Lounais-Hämeen Rasti FIN 13:01 +1:21
10 Tuomas Ruuskanen Espoon Suunta FIN 13:14 +1:34

D16 >>Kaikki tulokset

1 Elisa Mattila Kouvolan Suunnistajat FIN 12:45
2 Jenny Ojala Koovee FIN 13:20 +35
3 Jill Laurén Pargas IF FIN 13:27 +42
4 Liisa Raasakka Espoon Suunta FIN 13:34 +49
5 Inka Joensivu Valkeakosken Haka FIN 13:38 +53
6 Fanny Kukonlehto Kangasala SK FIN 13:41 +56
Elsa Ankelo MS Parma FIN 13:41 +56
Liisa Peltonen Kouvolan Suunnistajat FIN 13:41 +56
9 Tessa Salmia MS Parma FIN 13:42 +57
Emilia Tala Helsingin Suunnistajat FIN 13:42 +57

 

tulokset koosti Raimo Arvola

By | 2018-05-13T01:28:31+00:00 13.05.2018 1:23|Categories: uutiset|0 Comments

Suunnistus.Net Forums Nuorten näyttökilpailut kisattiin Helsingissä

Sinun täytyy olla kirjautunut vastataksesi tähän aiheeseen.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com