Viestin tulokset, väliajat, seurannat ja kartat

ARtikkelin lähteenä toimii pääosoin http://news.worldofo.com/2018/05/13/eoc-2018-relay-maps-and-results/

sekä järjestäjän  kisasivut

Miesten tulokset

Sija Maa Osuusaika Osuus sij. Aika vaihtosija Diff
1 Norway 1 1:55:40
Eskil Kinneberg 38:57 10 38:57 10
Magne Daehli 37:52 2 1:16:49 1 -9
Olav Lundanes 38:51 1 1:55:40 1 0
2 Switzerland 1 1:56:10 +0:30
Florian Howald 38:41 4 38:41 4
Matthias Kyburz 38:33 3 1:17:14 3 -1
Daniel Hubmann 38:56 2 1:56:10 2 -1 +0:30
3 Switzerland 2 1:57:31 +1:51
Jonas Egger 39:09 12 39:09 12
Fabian Hertner 37:43 1 1:16:52 2 -10
Martin Hubmann 40:39 6 1:57:31 3 +1 +1:51
4 France 1 1:58:47 +3:07
Nicolas Rio 39:29 15 39:29 15
Lucas Basset 39:24 6 1:18:53 7 -8
Frederic Tranchand 39:54 3 1:58:47 4 -3 +3:07
5 Czech Republic 1 1:59:34 +3:54
Pavel Kubat 39:53 18 39:53 18
Milos Nykodym 38:59 4 1:18:52 6 -12
Vojtech Kral 40:42 7 1:59:34 5 -1 +3:54
6 Great Britain 1 2:00:07 +4:27
Kristian Jones 38:36 1 38:36 1
Peter Hodkinson 39:43 7 1:18:19 4 +3
Ralph Street 41:48 11 2:00:07 6 +2 +4:27
7 Russian Federation 1 2:00:59 +5:19
Andrey Khramov 38:52 6 38:52 6
Dmitry Tsvetkov 39:58 8 1:18:50 5 -1
Valentin Novikov 42:09 14 2:00:59 7 +2 +5:19
12 Finland 2 2:03:57 +8:17
Joni Hirvikallio 38:57 10 38:57 10
Elias Kuukka 42:58 18 1:21:55 14 +4
Aleksi Niemi 42:02 13 2:03:57 12 -2 +8:17
19 Finland 1 2:09:06 +13:26
Fredric Portin 39:12 13 39:12 13
Olli Markus Taivainen 46:11 26 1:25:23 21 +8
Miika Kirmula 43:43 19 2:09:06 19 -2 +13:26

 

Osuusajat ja rastiväliajat/ Miehet

1. osuusrastiväliajat

2. osuusrastiväliajat

3. osuusrastiväliajat

Plac Name Leg time Leg pl Leg diff Time Co plac Diff
1 Switzerland 1 1:45:56
1. Judith Wyder 35:18 1 35:18 1
2. Elena Roos 34:53 2 1:10:11 2 +1
3. Julia Gross 35:45 6 1:45:56 1 -1
2 Switzerland 2 1:47:15 +1:19
1. Paula Gross 35:49 6 35:49 6
2. Simona Aebersold 33:21 1 1:09:10 1 -5
3. Sarina Jenzer 38:05 8 1:47:15 2 +1 +1:19
3 Sweden 1 1:48:07 +2:11
1. Lina Strand 35:47 5 35:47 5
2. Sara Hagstrom 37:19 7 1:13:06 6 +1
3. Karolin Ohlsson 35:01 2 1:48:07 3 -3 +2:11
4 Denmark 1 1:48:09 +2:13
1. Cecilie Friberg Klysner 37:01 12 37:01 12
2. Ida Bobach 37:00 5 1:14:01 9 -3
3. Maja Alm 34:08 1 1:48:09 4 -5 +2:13
5 Norway 1 1:48:18 +2:22
1. Sigrid Alexandersen 35:27 3 35:27 3
2. Silje Ekroll Jahren 37:27 8 1:12:54 5 +2
3. Andrine Benjaminsen 35:24 3 1:48:18 5 0 +2:22
6 Russian Federation 1 1:48:26 +2:30
1. Anastasia Rudnaya 35:21 2 35:21 2
2. Svetlana Mironova 37:31 9 1:12:52 4 +2
3. Tatyana Riabkina 35:34 5 1:48:26 6 +2 +2:30
7 Finland 1 1:48:31 +2:35
1. Sofia Haajanen 35:46 4 35:46 4
2. Maija Sianoja 36:29 3 1:12:15 3 -1
3. Anna Haataja 36:16 7 1:48:31 7 +4 +2:35
8 Finland 2 1:48:33 +2:37
1. Kirsi Nurmi 35:54 7 35:54 7
2. Anna Narhi 37:13 6 1:13:07 7 0
3. Tuulia Viberg 35:26 4 1:48:33 8 +1 +2:37

Osuusajat ja rastiväliajat/ Naiset

Kaikki tulokset

1. osuusrastiväliajat

2. osuusrastiväliajat

3. osuusrastiväliajat

GPS Seurannat

Kartat

Staffel_MEN_media

Staffel_WOMEN_media

 

EOC 2018 – Relay – WOMEN Leg1


» See map in omaps.worldofo.com

EOC 2018 – Relay – WOMEN Leg2


» See map in omaps.worldofo.com

EOC 2018 – Relay – WOMEN Leg3


» See map in omaps.worldofo.com

EOC 2018 – Relay – MEN Leg1


» See map in omaps.worldofo.com

EOC 2018 – Relay – MEN Leg2


» See map in omaps.worldofo.com

Datat kokosi kisasuvuilta ja WorldOfO.com:sta Raimo Arvola

 

 

By | 2018-05-14T02:25:26+00:00 14.05.2018 1:51|Categories: uutiset|0 Comments

Suunnistus.Net Forums Viestin tulokset ja kartat

Sinun täytyy olla kirjautunut vastataksesi tähän aiheeseen.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com