Nuorten MM-kisoissa jatkoon kahdeksan suomalaista

Nuorten MM-kisojen keskimatkan karsinnasta pääsi jatkoon suomalaisista viisi naista ja kolme miestä. Kustakin karsintaerästä A-finaaliin pääsi 20 parasta.

Kaikki tulokset:
http://jwoc2018.hu/wp-content/uploads/2018/07/middle_q_official_results.pdf

Kartta

GPS Seuranta

W20-1
M20-1
W20-2
M20-2
W20-3
M20-3

Analyysit

Sarja Matka Rasteja
M20-1 km 18 Winsplits Aikagraafi
M20-2 km 18 Winsplits Aikagraafi
M20-3 km 18 Winsplits Aikagraafi
W20-1 km 17 Winsplits Aikagraafi
W20-2 km 17 Winsplits Aikagraafi
W20-3 km 16 Winsplits Aikagraafi

 

W20-1

1 Zsofia Sarkozy HUN Hungary 23:56 0:00
2 Barbora Chaloupska CZE Czech Republic 24:44 +0:48
3 Ragne Wiklund NOR Norway 24:59 +1:03
4 Anni Haanpaa FIN Finland 25:00 +1:04
5 Hanna Hugosson SWE Sweden 25:15 +1:19
6 Maria Prieto ESP Spain 26:03 +2:07
7 Jasmiina Rantala FIN Finland 26:07 +2:11
8 Hanga Szuromi HUN Hungary 26:15 +2:19

W20-2
1 Veronika Kalinina RUS Russian Federation 24:40 0:00
2 Csilla Gardonyi HUN Hungary 25:57 +1:17
3 Victoria Haestad Bjornstad NOR Norway 26:11 +1:31
4 Mareike Seeger GER Germany 26:13 +1:33
4 Sanna Fast SWE Sweden 26:13 +1:33
6 Katie CoryWright NZL New Zealand 26:59 +2:19
12 Maria Maattanen FIN Finland 28:07 +3:27

31 Anu Tuomisto FIN Finland 32:29 +7:49

W20-3
1 Kristina Smirnova RUS Russian Federation 25:00 0:00
2 Simona Aebersold SUI Switzerland 25:06 +0:06
3 Tereza Janosikova CZE Czech Republic 26:12 +1:12
4 Veera Klemettinen FIN Finland 26:13 +1:13
5 Amy Nymalm FIN Finland 26:29 +1:29
6 Tereza Cechova CZE Czech Republic 26:30 +1:30

M20-1
1 Eirik Langedal Breivik NOR Norway 25:22 0:00
2 Fryderyk Pryjma POL Poland 25:23 +0:01
3 Tuomas Heikkila FIN Finland 25:37 +0:15
4 Simon Imark SWE Sweden 25:52 +0:30
5 Jesper Svensk SWE Sweden 26:05 +0:43
6 Timo Suter SUI Switzerland 26:11 +0:49
….
23 Otto Kaario FIN Finland 28:43 +3:21

M20-2
1 Kasper Fosser NOR Norway 24:46 0:00
2 Reto Egger SUI Switzerland 25:20 +0:34
3 Stanislav Polianytsia UKR Ukraine 26:16 +1:30
4 Elias Jonsson NOR Norway 26:21 +1:35
5 Mathieu Perrin FRA France 26:33 +1:47
6 Viktor Svensk SWE Sweden 26:53 +2:07
6 Daniil Kashin RUS Russian Federation 26:53 +2:07
14 Akseli Ruohola FIN Finland 28:19 +3:33

35 Mikko Eerola FIN Finland 33:28 +8:42

M20-3
1 Guilhem Haberkorn FRA France 24:57 0:00
2 Aston Key AUS Australia 25:20 +0:23
3 Chamuel Zbinden SUI Switzerland 25:38 +0:41
4 Benjamin Leduc FRA France 25:40 +0:43
5 Ricardo Esteves Ferreira POR Portugal 25:57 +1:00
6 Henrik Johannesson SWE Sweden 25:58 +1:01
13 Leo Matinheikki FIN Finland 27:37 +2:40


22 Teemu Oksanen FIN Finland 28:54 +3:57

By | 2018-07-12T17:03:54+00:00 12.07.2018 17:02|Categories: uutiset|Kommentit pois päältä artikkelissa Nuorten MM-kisoissa jatkoon kahdeksan suomalaista

Suunnistus.Net Forums Nuoret MM-kisoissa jatkoon kahdeksan suomalaista

Sinun täytyy olla kirjautunut vastataksesi tähän aiheeseen.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com